Вантажопідіймальні стропи, також відомі як чалки, є важливим елементом такелажу, що використовується для фіксації, підйому і переміщення вантажу під час вантажопіднімальних операцій. Існують три основні типи строп: текстильні (текстильні круглорядні), ланцюгові та канатні. Ці багатофункціональні стропи забезпечують необхідну міцність, гнучкість та безпеку при стропуванні різних типів вантажів.
Текстильні стропи, в основному, виготовляються на основі синтетичної стрічки з поліестерових ниток підвищеної міцності. Однак також можуть використовуватися текстильні стропи, основа яких складається з нейлонових або поліпропіленових ниток. Стропи відрізняються легкістю і гнучкістю, що робить їх найбільш підхожими для мінімізації ризику пошкодження поверхні об'єктів, що підіймають, бо вони виготовлені з м'яких матеріалів. Важливо, що текстильні стропи залежно від їхньої вантажності забарвлюються згідно з міжнародним колірним кодом.
Текстильні круглопрядні стропи є структурою замкнутого в кільце рукава-оболонки. У середині цього рукава розташовується міцний силовий сердечник зі сплетених поліестерових пасм. Ці стропи мають унікальну здатність перекручуватися і згинатися в різних напрямках, вони більш пластичні та міцні, ніж стрічкові аналоги. Ідеально підходять для роботи з крихкими вантажами, забезпечуючи їх безпечний та надійний підйом та переміщення.
Ланцюгові стропи виготовляються з великоланкових, сталевих, зварних ланцюгів з міцністю в основному на рівні 8 класу. Використовувана для виробництва міцна сталь має стійкість до високих температур і кислот. Ланцюгові стропи мають кілька різновидів. Кількість гілок у них можлива від однієї до чотирьох гілок, обладнаних гаками, ланками або скобами. Також доступні універсальні кільцеві ланцюгові стропи. Однією з переваг ланцюгових стропів є їхня особлива гнучкість. Конструкція стропів дозволяє регулювати довжину ланцюгів та замінювати зношені елементи у разі дефектів ланок. Ланцюгові стропи підходять для підйому та переміщення вантажів будь-якого типу.
Канатні стропи складаються зі сталевих канатів. Вони мають конструкцію з декількох паралельних дротів, скручених разом для забезпечення міцності та гнучкості. Усередині канатних стропів розташовується осердя, яка додатково посилює їхню надійність. Відмінною рисою канатних стропів є два методи обробки кінців, для формування петель: заплетення (переплетення каната) та опресування алюмінієвим втулком. На сьогодні найпопулярнішим методом вважається опресування. Воно забезпечує надійне кріплення та запобігає розгортанню кінців канатів. Канатні стропи застосовуються для підйому та переміщення габаритних, об'ємних та важких вантажів. Однак, вони не підходять для переміщення крихких вантажів.
Консультація
від справжніх
професіоналів
Ми знаємо відповіді на усі питання про вантажопідйомне обладнання, яке ви завжди хотіли запитати, але боялися зробити це ))